O hotelu

Kapacita hotelu a služby hostům

Hotel Royal nabízí luxusní ubytování přímo v historickém centru města Chomutova. Našim zákazníkům poskytujeme služby té nejvyšší kvality, co se servisu a vybavení hotelu týče. To zaručuje našim hostům jak příjemný rekreační pobyt, tak snadné pořádání společenských akcí a vyřizování obchodních záležitostí. 
Kromě centra města jsou dostupné i chomutovské rekreační oblasti Kamencové jezero a Bezručovo údolí.

Hotel Royal poskytuje ubytování v renovované historické budově s velkou secesní vitráží pro 84 hostů. Můžete si vybrat ze tří druhů pokojů - Double Standard, Quad room Deluxe a Apartmán.

Hotel nabízí celkem 31 pokojů s jedním nebo dvěma dvoulůžky a 2 apartmány s kuchyňkou. Maximální kapacita hotelu je 84 osob. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, satelitní televizí, chladničkou a trezorem.

V celém hotelu je wi-fi připojení k internetu zdarma. V prostorách hotelu se nachází také restaurace s barem, která nabízí našim hostům celou řadu specialit v příjemném prostředí.

Recepce našeho hotelu je otevřena non-stop, parkování pro hosty je zajištěno zdarma na uzavřeném parkovišti monitorovaném kamerovým systémem.

Vznik a historie hotelu

Minulost hotelu ROYAL sahá až do 15. století, kdy v roce 1423 postavil dům, ve kterém se nachází prostory hotelu, rod Hynků. Už tehdy v něm tento rod kromě pivovarnictví a sladovnictví provozoval zájezdní hostinec. V dobách pozdějších se z tohoto hostince stal nejlepší chomutovský hotel.

V 19. století nesl hotel název Reiter (Jezdec). Využíván byl především jezdci císařské pošty a vyššími důstojníky chomutovských kasáren.

Nejvýznamnější událostí v historii hotelu bylo bez pochyby setkání v srpnu roku 1813, kdy v hotelu jednali rakouský císař František I., ruský car Alexandr I. a pruský král Fridrich Vilém III. spolu s vyslanci Anglie, Španělska a Švédska.